ZALETY KORZYSTANIA

Grota solna wykorzystuje dobroczynne właściwości soli. Dzięki temu tworzymy taki mikroklimat jak nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, nerwicy.

JAK TO DZIAŁA?

Ściany niewielkiego pomieszczenia wyłożone są blokami solnymi w kolorze pomarańczowym i białym, pochodzącymi z Wieliczki, Kłodawy i Pakistanu. System podgrzewania pod blokami powoduje, że sól paruje, jonizując ujemnie powietrze oraz nasycając je cennymi dla  zdrowia biopierwiastkami. Mikroklimat wytwarza się za sprawą komory solnej, które zwiększają liczbę jonów ujemnych nawet do 500%.  Dodatkowo grota solana wyposażona jest w tężnie solankową, która służy inhalacjom.  Na suficie zamontowano 100 punktów świetlnych. Zwiększają one komfort pobytu w grocie solnej.  Dla odwiedzających grotę przygotowane będą leżaki relaksacyjne. 

PRZYJRZYJMY SIĘ PIERWIASTKOM JAKIE WDYCHAMY PODCZAS SEANSU:

  • Jod – odpowiada za prawidłową pracę tarczycy, kieruje przemianą materii oraz regulacją wagi.
  • Żelazo – niezbędny składnik hemoglobiny
  • Brom – wpływa kojąco na układ nerwowy.
  • Potas, sód i chlorki – wpływają pozytywnie na pracę serca oraz usprawniają ukrwienie skóry.
  • Wapń – łagodzi podrażnienia, wpływa wzmacniająco na odporność naszego organizmu, a także reguluje funkcjonowanie układu krwionośnego. Jest niezwykle ważnym pierwiastkiem, który wpływa na wiele układów naszego organizmu, poznaj jego właściwości i oddziaływanie na ciało człowieka.
  • Magnez – wpływa antystresowo, działa zbawiennie na układ sercowo-naczyniowy.
  • Miedź – ma działanie przeciwgrzybicze, wpływa na syntezę hemoglobiny, a także na gruczoły wydzielania wewnętrznego np. tarczycy. Miedź odgrywa istotną rolę w produkcji kolagenu, białka wchodzącego w skład kości, skóry i tkanki łącznej, dzięki czemu zapobiega osteoporozie.
  • Selen – spowalnia proces starzenia się skóry.